Geri Ödeme Politikası

Bu politika; FFB şirketi ile yatırımcı arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, size sunduğumuz tüm dillerde ifade edilen terimlere göre geçerli olacaktır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, size sağlanmış olan tüm bilgileri açıkça kabul etmiş oduğunuzu lütfen unutmayın. İstisnai durumlarda FFB, kredi kartı ile yapılan ödemeleri iade edebilir. Bu durumda fonlar, depozito amaçlı kullanılan karta iade edilecektir.

1. Yatırımcı, kendi isteği doğrultusunda hesabını kapatma hakkına sahiptir. Ancak şirket, yalnızca şu durumlarda hesabın kapatılmasını onaylayacaktır:

2. Yapılmış aktif bir yatırım olmaması durumunda.

3. Mevcut Hizmet Şartları’nın kapsadığı bir konuyla ilgili devam etmekte olan herhangi bir soruşturma bulunmaması durumunda.

4. Yatırımcının talebi üzerine şirket, hesaba uygulanmış herhangi bir ücretin bulunmaması duurumunda hesabı kapatmak zorundadır.

5. Yatırımcının hesabı, mevcut Hizmet Şartları’nın ihlali veya şirket tarafından tespit edilen herhangi bir suistimal nedeniyle askıya alınmışsa, geri ödeme hiçbir koşulda yapılmaz.

6. Şirket, öngörülebilen veya öngörülemeyen bir nedenle yatırımcının kayıp yaşaması durumunda, herhangi bir geri ödeme sağlamak zorunda değildir.

7. Geri ödeme talebi, yatırımcının hesaba para yatırdığı ancak herhangi bir yatırım gerçekleştirmediği durumlarda yapılabilir.

8. Geri ödemelerde, depozito için kullanılan ödeme yöntemi uygulanacaktır. Başka düzenlemeler yapılmadığı sürece geri ödeme tam tutarda olacaktır.

9. İade işlemleri 5 iş günü içinde gerçekleşir.

10. Diğer tüm talepler, para çekim talebi olarak değerlendirilecek olup, ilgili yöntemler ve prosedürler kullanılarak işleme alınacaktır.

11. Daha önce yatırım yapılmamış hesaplardan, %10 para çekme işlem masrafı tahsil edilecektir.

12. Scalping: Yatırımcının (Scalper / Pip Hunter) küçük bir fiyat aralığındaki değişiklikler üzerinde, çok sayıda işlem yaparak ufak fiyat hareketlerinden ve dar aralıklardan yararlanmaya çalıştığı bir alım satım stratejisidir. FFB’nin yatırımcıyı bir scalper veya pip avcısı olarak değerlendirmesi durumunda; şirket, kendi kararı doğrultusunda ve önceden yazılı bir bildirimde bulunmaksızın aşağıdaki işlemlerden birini uygulayabilir:

  • Sözleştirmeyi sonlandırabilir.
  • Mevcut piyasada, yatırımcının açık pozisyonlarının tümünü veya herhangi birini kapatabilir.
  • Yatırımcıya borçlanılan tutar için, müşteri hesaplarını borçlandırabilir.
  • Yatırımcının, şirketteki hesaplarının herhangi birini veya tümünü kapatabilir.
  • Yatırmcı hesaplarını birleştirebilir, hesaplarındaki bakiyeleri konsolide edebilir ve bakiyeleri dengeleyebilir.
  • Yatırımcı için, yeni yatırımcı hesabı açmayı reddedebilir.
  • Süresiz olarak para yatırımını durdurabilir.

NOT: Dolandırıcılık önleme ve kara para aklama yasaları nedeniyle, herhangi bir işlem yapılmayan hesaplar 30 iş günü süresince para çekemezler.