Kullanım Koşulları

Lütfen siteyi kullanmadan önce, bu “Kullanım Koşulları” metnini dikkatlice okuyun.

Her türlü tahkim, Kuzey Makedonya yasalarınca belirlenmiştir. Şirket kaydı numarası 7397640`tür. Bu site FFB export-import Üsküp firmasına aittir ve onun tarafından hazırlanmıştır. Adresi, MK, Milan Markovich 8, Üsküp, 1000, Kuzey Makedonya. Sitemizi kullanarak, bu kullanım şartlarını kabul ettiğinizi onaylamış ve bunlara uymayı kabul etmiş olursunuz. Bu şartları kabul etmiyorsanız, sitemizi ve hizmetlerimizi kullanmayabilirsiniz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, size sunabileceğimiz tüm dillerdeki hizmetlerimizi (tüm pazarlama ve diğer materyaller dahil), sağladığımız tüm bilgileri açıkça kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, siteyi kullanmaya devam ederek, site üzerinden verilen bilgilerin “Dayanıklı ortam” olarak kabul edilen bir ortamda olduğunu ve sunduğumuz hizmetlerin (örneğin çevrimiçi hizmetler) doğası gereği bilgilerin bulunduğu ortamı kabul edersiniz.

Sitemize Değişiklik Yapabiliriz

Bu sitede yer alan terimlerde değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Bu doğrultuda, sitemizi zaman zaman güncelleyebilir ve değiştirebiliriz. Söz konusu şartlar ve koşulların en güncel hali sitemizde bulunacaktır. Sitemizi kullanmak istediğinizde geçerli olan şartları ve koşulları anladığınızdan emin olmak için lütfen bu içerikleri kontrol edin.

Sitemizi Askıya Alabilir veya Geri Çekebiliriz

Sitemiz ücretsizdir. Sitemizin, içeriğindeki herhangi bir içeriğin veya bağlantının her zaman mevcut veya kesintisiz olacağı garantisi bulunmamaktadır. Teknik, operasyonel ve diğer nedenlerle sitemizin tamamının ya da herhangi bir kısmının kullanılabilirliğini askıya alabilir, kısıtlayabilir, geri çekebiliriz. Bu durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde, tarafınıza geri bildirim yapabiliriz.

Sitemize erişen herhangi bir kişi, bu kullanım şartlarının ve koşullarının farkında olmak durumundadır.

Sitemiz, Amerika Birleşik Devletleri, İran İslam Cumhuriyeti ve Kanada ülkelerindeki kullanıcılar için uygun değildir. Sitemiz dahilindeki herhangi bir hizmetin belirttiğimiz ülkelerde herhangi bir kişi tarafından dağıtılması veya kullanılması uygun değildir. Bu durum, yerel yasa veya yönetmeliklere aykırı olacaktır. Zaman zaman site, yukarıda listelenmemiş diğer ülkelerde kısmen veya tamamıyla kullanılamayabilir. Sitemizde bulunan hizmetlerin, kullanıma uygun olmayan ülkelerdeki herhangi bir yerel yasa veya yönetmelikle uyumlu olmasını sağlamak ziyaretçinin sorumluluğundadır. Sitemizdeki veya sitemizden erişilebilen içeriğin, bu sitenin erişilebilir olduğu yerlerde ve yetki alanlarında kullanıma uygun olduğunu beyan etmiyoruz.

Hesap Bilgilerinizin Güvenliğini Sağlamak Sizin Sorumluluğunuzdadır

Güvenlik prosedürlerimizin bir parçası olarak tarafınıza iletilen kullanıcı tanımlama kodu, şifre veya başka bir bilginin korunmasını sağlamak sizin kontrolünüz dahilindedir. Bunu herhangi bir üçüncü kişiyle paylaşmamalısınız. Tarafınıza ait olan kullanıcı tanımlama kodunu veya şifresini, sizin tarafınızdan seçilen ve bizim tarafımızdan tahsis edilmemiş bir kişiyle, makul görüşümüz dışında paylaşmanız halinde ya da bu kullanım koşullarının herhangi bir hükmüne uymadığınız takdirde hesabınızı devre dışı bırakma hakkına sahibiz.

Sizin dışınızdaki birinin kullanıcı kimlik kodunuzu/şifrenizi bildiğini öğrendiğinizde ya da böyle bir durumdan şüphelendiğinizde en kısa sürede konuyu bize bildirmeniz gerekmektedir.

Sitemizdeki Hizmetleri Nasıl Kullanabilirsiniz?

Sitemizde bulunan tüm fikri mülkiyet hakları ve lisanslar yalnızca tarafımıza aittir. Bu sitenin içeriğinde telif hakkı, veritabanı hakları, ticari markalar ve diğer fikri mülkiyet hakları da dahil olmak üzere yayınlanmış materyaller tamamen tarafımıza aittir. Bize ait olmayan herhangi bir hak, kullanım onayı aldığımız üçüncü taraflara aittir. Bu eserler, dünya çapında telif hakkı yasaları ve anlaşmalarıyla korunmaktadır. Bütün bu haklar saklıdır. Sitemiz genel kullanım ve yatırımcı kullanım alanlarını içermektedir. Yatırımcı alanı sadece bünyemizde bir hesap açmış olan kişilere sunulmuştur. Yazdırdığınız veya indirdiğiniz herhangi bir materyalin kağıt ya da dijital kopyalarını hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Sitede bulunan herhangi bir bilgiyi veya malzemeyi hiçbir şekilde kullanmazsınız. Sitemizdeki materyallerin fikri mülkiyeti bize aittir ve bu tür materyallerde hiçbir hakkınız bulunmamaktadır. Sitemizdeki içeriğin herhangi bir bölümünü, bizden veya lisans verenlerimizden izin almadan ticari ya da başka bir amaçla kullanmamalısınız. Sitemizin herhangi bir bölümünü bu kullanım koşullarını ihlal ederek yazdırır, kopyalar veya indirirseniz; uygun gördüğümüz başka herhangi bir işlemi uygulama hakkımız saklıdır.

Sitemizdeki içerik sadece genel bilgi için sağlanmıştır. Kesin olan herhangi bir bilgi verme amacımız bulunmamaktadır. Bu tip bir bilgi akışı arzunuz varsa, sitemizdeki içerikler temelinde herhangi bir işlem yapmadan önce mutlaka bir uzman tavsiyesi almanız gerekmektedir. Sitemizdeki bilgileri güncellemek için makul bir çaba göstermemize rağmen, sitemizdeki içeriğin doğru, eksiksiz, güncel olup olmadığı konularında açık veya zımni olarak herhangi bir beyan ya da garanti veremeyiz.

Sitemize Bağlanma Hakkında Kurallar

Sitemiz üzerinden diğer yatırımcılarımız ya da uzmanlarımızla herhangi bir dernek, onay veya tasdik önerisinde bulunacak şekilde bir bağlantı kurmamalısınız. Sitemize herhangi bir sitede link vermemelisiniz. Sitemiz, başka bir siteye çerçevelenmemeli ve sitemizin herhangi bir bölümüne bağlantı oluşturulmamalıdır. FFB tarafından yetkilendirilmemiş herhangi bir kullanım için adımızı veya adımızın bir kısmını kullanmamalısınız. Sitemizde yukarıda belirtilenler dışında herhangi bir içeriğe link vermek veya herhangi bir içerik kullanmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sizin tarafınızdan zarar gören kişiler dışında, hasar sorumluluğumuzun yetki alanında olan ve yasa dışı olmayan herhangi bir durum için size olan sorumluluğumuz daima devam edecektir.

Müşteri Anlaşmamızda belirtilen herhangi bir ürünün size tedarikinden kaynaklanan sorumluluk için farklı sınırlamalar ve sorumluluklar hariç tutulur. Bu bağlamda; yasaların izin verdiği azami ölçüde sitemizi kullanamamanız, sitemize erişememeniz ya da bu siteyi sunamamamız nedeniyle maruz kaldığınız kayıp ve zararlardan hiçbir şekilde sorumlu olmayacağız.

Sitemizdeki herhangi bir içeriğe uygulanabilecek tüm zımni koşulları, garantileri, beyanları veya diğer şartları hariç tutmaktayız. Sözleşmede, haksız fiillerde (ihmal dahil), kanuni yükümlülüğün ihlali veya başka bir şekilde, aşağıdakiler ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kayıp veya hasardan size karşı sorumlu olmayacağız.

Virüslerden Sorumlu Değiliz ve Onları Tanıtmamalısınız

Sitemizin hatalardan veya virüslerden korunabileceğini veya sitemizin bir amaca uygun olduğunu garanti etmiyoruz.

Sitemize erişmek için bilgi teknolojinizi, bilgisayar programlarınızı ve platformunuzu yapılandırma sorumluluğu tarafınıza aittir. Kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız.

Sitemizde teknolojik olarak zararlı olan materyalleri tanıtarak yanlış kullanım yapmamalısınız. Sitemize, sitemizin saklandığı sunucuya veya sitemize bağlı herhangi bir sunucuya, bilgisayara veya veritabanına yetkisiz erişim sağlamaya çalışmamalısınız. Sitemize bir hizmet reddi saldırısı veya dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısı yoluyla saldırmamalısınız. Bu hükmü ihlal ederek, ilgili mevzuat kapsamında bir suç işlemiş olursunuz. Bu tür ihlalleri ilgili kanun uygulayıcı makamlara bildireceğimizi ve kimliğinizi açıklayarak bu yetkililerle iş birliği yapacağımızı açıkça belirtmek isteriz. Bu tür bir ihlal durumunda sitemizi kullanma hakkınız derhal sonlandırılacaktır.

Ticari Markalarımız Tescillidir

Bu sitenin içeriğindeki tüm telif hakkı, veritabanı hakları, ticari markalar ve diğer fikri mülkiyet hakları bize veya lisans verenlerimiz de dahil olmak üzere iş birliği yaptığımız üçüncü bir tarafa aittir. Web sitemizdeki içerik (hangisi olursa olsun) bir sembolle tanımlanabilir veya olmayabilir. Böyle bir sembolün yokluğu, isim, terim veya verinin kendimizin veya herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyeti olmadığı şeklinde anlaşılmamalıdır.

Ayrıca alan adımızda haklarımız var. Bu nedenle alan adımızla aynı kelimeleri kopyalayamaz veya aynı kelimeleri içeren herhangi bir alan adı oluşturamaz ve bunları kullanamazsınız. Özellikle “FFB” sözcüğünü içeren herhangi bir kelimenin tek başına veya diğer harflerle kullanımı uygun değildir.

Ayrıca, sitemizdeki tüm içeriklerin telif hakkı saklıdır. Bu sitedeki hiçbir bilgi veya içerik çoğaltılamaz, uyarlanamaz, üçüncü bir tarafa yüklenemez.

Değişiklikler

Bu sitedeki bilgilerin doğruluğunu sağlamak için elimizden gelen çabayı göstermiş olsak da, sitede verilen bilgiler herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir. Bu bilgilerin revize edilmiş şartlarını yayınlayarak istediğimiz zaman bu şartları değiştirme hakkımız saklıdır. Değişiklik yapmadan önce onay alma durumumuz bulunmamakla beraber; geçerli sürüm en güncel olanı olacaktır.

Bölünebilirlik

Bu hükümlerin tamamı ya da bir kısmı, yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz, hükümsüz ya da yasa dışı olarak kabul edilirse, hüküm ve koşulların geri kalanı tam olarak yürürlüğe girecek, bu hükmün başka herhangi bir yargı alanındaki geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Genel Promosyon Sözleşmesi

İşbu sözleşme yalnızca FFB yatırımcılarına özel hazırlanmış olup, bundan sonra tüzel kişi artık şirket yatırımcısı olarak anılacaktır. Kredi promosyonu yalnızca şirket yatırımcılarına verilmiş olup, şirket yatırımcısı bazında sınırlandırılmıştır. Promosyon kullanım özelliği anlaşma tarihinden itibaren başlatılmıştır ve yıl içinde kararlaştırılan tek bir periyot için geçerli olacaktır. Yatırımcının hesabı aktif olduktan sonra kredi promosyonları kullanılmaya başlanabilir ve söz konusu bir yıl içerisinde gerekli işlem hacminin tamamlanması halinde güncel bakiyesini çekebilme hakkına sahiptir. Bonus yatırımlarda büyük avantaj sağlamakla birlikte, tamamlanması gereken işlem hacmi tamamlanmadan hesaptan çıkış yapılamaz. İşlem yapılacak lotu hesaplamak için, promosyon miktarının %20’si alınır. Örneğin: 500$ lık bir kredi promosyonu için gerekli mininum lot miktarı 100 lot, 1000$ için ise 200 lottur. (gerekli işlem hacmi yatırımcı ve şirket arasındaki sözleşme süresi dahilinde yapılmak zorundadır. Aksi taktirde şirket istenilen işlem hacmi tutarını yatırımcının bakiyesinden kesme hakkına sahiptir). Bu promosyon teklifi şirket aksini iddia etmedikçe geçerli olacaktır. Şirket önceden bilgi vermek suretiyle teklif üzerinde istediği değişikliği yapabilecektir. İşlem hacimleri sadece para birimlerinde ve emtialarda (En az 25 kontrat olan) sayılmaktadır.

Yatırımcının hesabındaki aktiviteye bağlı olarak verilen teklifi geri çekme hakkı şirketin insiyatifindedir. İşbu anlaşmanın hüküm ve koşulları şirket web sitesinde de detaylandırılmıştır (www.fastforbrokers.com). Verilen bonusu suistimal (Full margin, arbitraj trading, latency trading , sadece işlem hacmini tamamlamaya yönelik çok kısa sureli işlem açmak ve kapatmak vs.. ) edecek tarzda işlemler yapılması durumunda verilen bonus iptal edilebilir.

Anlaşmanın şartlarının sağlanması konusunda herhangi bir anlaşmazlık yaşanması halinde promosyonel teklif geçerliliğini yitirecektir. Yatırımcımız bu anlaşmayı, bu şartlar ve hükümler doğrultusunda aşağıdaki bilgilerini göstererek kabul etmiştir.

1. Yatırım

1.1. Paranızı ve diğer yatırımcıların paralarını aynı yatırımcının banka hesabında tutabiliriz (omnibus hesabı). Bu durumda, paranızı arka ofisimiz ve muhasebe sistemimiz aracılığıyla belirleyebilme hakkı bulunmaktadır.

1.2 Yatırımcının parasını, kontrol etmek amacıyla herhangi bir bağlı şirketimize veya üçüncü bir tarafa (örneğin bir banka, bir market, tüccar, e-cüzdan, ara komisyoncu, OTC karşı taraf veya takas odası) alabiliriz. Bu durumda, söz konusu kişiyle ilgili olan bir İşlemi etkileyebilir veya bir İşlemle ilgili olarak teminat sağlama yükümlülüğünü (örneğin başlangıç marjı gerekliliğini) belirleyebiliriz. Sizden aldığımız parayı ilettiğimiz üçüncü tarafların herhangi bir eylemi veya ihmali konusunda hiçbir sorumluluğumuz yoktur. Para aktaracağımız üçüncü taraf, bu parayı bir omnibus hesabında tutabilir ve paramızdan veya üçüncü şahısların paralarından ayırmak mümkün olmayabilir. İflasın veya söz konusu üçüncü taraf ile ilgili diğer benzer işlemlerin olması durumunda, üçüncü tarafa karşı sizin ve diğer yatırımcılarımız adına yalnızca teminatsız bir hak talebinde bulunacağız. Ancak bu durumda paranın alınma riskine maruz kalabilirsiniz. Üçüncü taraf, söz konusu hesapla ilgili talepleri olan sizin ve diğer yatırımcıların taleplerini karşılamak için yeterli değildir.

Şirket, doğrudan veya üçüncü şahıslar aracılığıyla para yatırma işlemleri konusundaki gecikmeler ve başarısızlıklar nedeniyle, şirketin banka hesaplarına yatırılmamış fonlar için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

1.3. Şirket tarafından ayrılan yatırımcı hesabına ya da hesaplarına yatırılan yatırımcı parası için faiz ödemeyeceğiz ve paranızı gecelik mevduatlara yerleştirebiliriz. Tahakkuk eden herhangi bir faizi tutmamıza izin verildiğini kabul etmektesiniz.

1.4. Yatırımcı paranızı sizin adınıza bulunduğumuz ya da bulunduğunuz ülke sınırları dışında tutabiliriz. Herhangi bir banka veya kişiye uygulanan yasal rejim farklı olabilir. İflasın veya o banka veya kişi ile ilgili diğer benzer işlemlerin gerçekleşmesi durumunda paranız, başka bir bankada/hesapta tutulursa farklı bir muamele görebilir.

Bu fıkrada atıfta bulunulan üçüncü tarafların iflasından, eylemlerinden veya ihmallerinden sorumlu olmayacağız.

1.5. Paranızı bir güvenlik faizi, ipotek veya erteleme hakkına sahip olabilecek bir depozitoyla yatırabiliriz.

1.6. Fonloma yapıldıktan sonra 5 lot işlem hacmi ve 10 işlem açılmadan para çekilme talebi olursa, hesaptan 35 USD para çekim masrafı düşülür.

1.7. Her hafta 1 para çekim talebi ücretsiz verilebilir. Sonraki para çekim talepleri için 20 USD para çekim masrafı hesaptan düşülür.

1.8. Müşteri Sözleşmesi’ni imzaladığınızda veya kabul ettiğinizde, şirketin yukarıda belirttiği koşulların tamamını kabul etmiş ve şirkete “Müşteri Fonları” banka hesabından herhangi bir para yatırma-çekme işlemi yapma yetkisi vermiş olursunuz. Anlaşma kapsamında gerçekleştirilen tüm işlemlerin ve yatırımcı adına veya yatırımcıya ödenecek tüm tutarların şirkete ya da başka bir kişiye ödenmesi işlemleri de kabul ettiğiniz hususlar arasındadır.

 

2. Yatırımcının Hesabına Para Yatırma ve Yatırımcının Hesabından Para Çekme

2.1 Hesabınızı; kredi kartı, banka kartı, havale veya SEPA transferleri, e-cüzdanlar gibi şirket tarafından kabul edilen herhangi bir para transferi yöntemi ile ya da kendi takdirlerine bağlı olarak bağlı şirketlerden finanse edebilirsiniz. Ülkenizde tüm transfer yöntemlerinin kullanılabileceğini garanti etmiyoruz. Hesabınıza yatırılan para transferleri sadece sizin tarafınızdan; ticaret platformundan ya da açık onayınıza bağlı olarak bir telefon temsilcisinin yardımıyla başlatılabilir.

2.2 İşlem yapmaya başlamak için gerekli minimum başlangıç depozitosu, web sitemizin “Hesaplar” bölümünde açıklanmıştır. Bizim takdirimize bağlı olarak, asgari ilk depozitodan daha az para aktardıysanız, işlem yapmaya başlamanıza izin verebiliriz. Nakit mevduatları reddetme ve/veya söz konusu nakit mevduatlar nedeniyle ticari hesaplara erişim hakkını saklı tutarız.

2.3 Web sitemizin para çekme bölümünde açıklanan prosedür uyarınca hesabınızdan yatırılan parayı, gerekli belgeleri bize ulaştırmayı taahhüt ederek çekebilirsiniz. Geri çekme talebiniz, tüm şartları yerine getirmeden yapılırsa, şirket tüm yasal gereklilikler karşılanıncaya kadar bu para çekme talebinizi reddetme hakkını saklı tutar. Şirket, para çekme işlemi için sizden  herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ancak banka, kredi kartı şirketi, ödeme işlemcisi veya e-cüzdan tarafından çekilen paraların aktarılması için yapılan harcamalar size iletilecektir. Lütfen web sitemizdeki ilgili bölüme bakınız. İlk para yatırma yönteminizle transfer edilebilecek maksimum tutar, yapılan ilk depozitoya eşittir. Yapılan kar sadece banka hesabınıza aktarılabilir.

2.4 Yatırımcı, hesabına yatırdığı parayı ve/veya hesaplarından elde ettiği karı sadece kendi hesabından ya da  hesabı finanse etmek için kullanılan ilgili hesaptan çekebilir.

Kaynak hesaptaki fonların başka hesaba aktarılmasına (çekilmesi), makul bir gerekçe bulunması koşuluyla tamamen şirketin kendi takdirine bağlı olarak müsaade edilebilir. Aksi belirtilmedikçe asgari para çekme tutarı 100 ABD dolarıdır.

2.5 Yatırımcı, şirkete verilen ödeme detaylarından tamamen sorumludur ve yatırımcı tarafından sağlanan bu detaylar yanlışsa şirket, yatırımcının fonları için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bir banka hesabına para çekme talebinde bulunulursa, yatırımcının banka bilgilerini vermek için para çekme talebinin yapıldığı tarihten itibaren 10 iş günü vardır. Yeterli ve uygun bilgi alınmadan on gün geçtiyse fonlar, işlem hesabına iade edilecektir ve yeni bir çekim talebi sunulmalıdır.

2.6 Kabul etmiş olduğunuz bu Şartlar ve Koşullar gereği, hileli kredi ve hesap kartı kullanımı gibi herhangi bir sakıncanın tespit edilmesi durumunda sıfır tolerans politikası uygulayacağımızı unutmayınız.

Kullanım, kredi/banka kartı ters ibrazları veya diğer işlemci ters ibrazları (işlemin veya geri ödemenin ne zaman gerçekleştiğine bakılmaksızın) gibi durumlarda tüm hesaplar derhal ve geri alınamaz bir şekilde sonlandırılacaktır.

İşlemlerinizi ve/veya hesabınızı kapatmadan önce, size bildirimde bulunmamız gerekmediğini kabul etmektesiniz. Ancak bunu yapmayı da tercih edebiliriz.

2.7 Meşru bir işlem karşısında haklı bir tazminat talebi gibi “Dostane dolandırıcılıktan” şüphe edilen durumlarda; sizi veya sizin adınıza hareket etme yetkisine sahip olan üçüncü tarafları, vazgeçilmez bir şekilde ve süresiz olarak, hizmetlerimizi kullanmaktan derhal menetme hakkımızı saklı tutarız. Bu durumlarda şunlar kullanılabilir:

  • Hesabınıza erişmek veya hesabınızla ilişkilendirmek için kullanılan tüm IP adresleri.
  • Kendi hesabınız, yetkili üçüncü şahısların isimleri ve hesap doğrulama işlemi sırasında sunulan kimlik belgelerinde yer alan diğer kimlik bilgileri.
  • Uygun ve etkili bulabileceğimiz diğer herhangi bir tanımlayıcı unsur.

Tüm yasaklar, nihai ve devredilemez olacak şekilde, aşağıdaki eylemlerden herhangi birini içerebilir:

a) Ters ibraz tutarlarının hesabınızın kalan bakiyesinden kurtarılması

b) Toplam kâr tutarının hesabınızın kalan bakiyesinden alınması

c) Verilen bonusların hesabınızın kalan bakiyesinden alınması

d) Kredi kartı sahtekarlığı için aleyhinize cezai takibat yapılması

e) Sahtecilikten kaynaklanan ters ibrazlarla doğrudan veya dolaylı olarak ilgili itibara gelen zararlar da dahil olmak üzere, meydana gelen tüm zararların ve tazminatların tazmin edilmesi için aleyhte açılacak davaların başlatılması.